Ana Sayfa > Yardım
SIKÇA SORULAN SORULAR

FiyatGör Nedir?

FiyatGör, üzerinde fiyat bilgisi bulunan ve yasalar çerçevesinde satışında hiçbir engel bulunmayan tüm ürünler hakkında fiyat bilgisi ile birlikte kullanıcı deneyimlerinden oluşan puanlama sistemini, toplumun yararına kullanılması amacıyla, Internet teknolojileri üzerinden insanlara sunan, temelleri 2010 yılında atılmış bir Internet girişimidir.

FiyatGör, "Internet üzerinde ürünlerle ilgili bilgi arama ve bilgi paylaşım alanıdır."

FiyatGör sitesi üzerinden, barkod veya isim bilgisini girerek aradığınız bir ürünle ilgili fiyat ve ürünün satıldığı konum bilgisinin beraberinde site kullanıcılarının, ürünün sağlığa etkisi, ürünün çevreye etkisi ve ürünün topluma etkisi konularında vemiş oldukları oyların ortalamasını(kullanıcıların ürünlerle ilgili düşüncelerinine dayalı puanlama sistemini) görebilirsiniz.

FiyatGör, Ürünlerin nerelerde satıldığına dair konum bilgileri ile birlikte kullanıcı deneyimlerini ürün bazında gözlemleyerek karar vermenize yani FiyatGör kullanıcılarının doğru ürünü, uygun fiyatla alabilmelerine olanak sağlayacak, bir bilgi paylaşım ortamıdır.

Özetle FiyatGör, "Evdeki hesabı, çarşıya uydurmanızda size gerçekten yardımcı olacak bir araçtır."

FiyatGör'ü kullanmak, üye olmak, ürünler hakkında düşüncelerimi iletmek ücretli mi?

FiyatGör tamamen kullanıcısına ürünler konusunda yardımcı olmak üzere tasarlanmış ücretsiz bir hizmettir.

FiyatGör üzerinden alışveriş yapabilir miyim?

FiyatGör, sahadan topladığı bilgileri tamamen bilgilendirme amaçlı olarak sizlerle paylaşır. FiyatGör üzerinden ürün satışı yapılmamaktadır.

FiyatGör üzerindeki puanlama sistemi nasıl çalışıyor? Puan üzerindeki renkler neyi ifade ediyor?

FiyatGör üzerinde yer alan ürünleri, kayıtlı kullanıcılar sisteme kullanıcı adı ve şifreleriyle giriş yaptıktan sonra kendi düşünceleri doğrultusunda derecelendirebilir, ürünler hakkındaki yorum ve düşüncelerini iletebilirler.

Puanlama sistemimiz, ürünleri üç ana başlık altında değerlendirmenize olanak verir.

Sağlığa olan etkisi: İlgili ürünün sağlığa etkisinin, kullanıcıları tarafından değerlendirmesidir.

Çevreye olan etkisi: İlgili ürünün çevrede(doğada) oluşturduğu etkinin, kullanıcıları tarafından değerlendirmesidir. (Ör: Ürünün plastik ambalajı doğada uzun sürede yok olduğu için size göre çevreye zarar veriyordur.)

Topluma olan etkisi: İlgili ürünün toplumda oluşturduğu etkinin, kullanıcıları tarafından değerlendirmesidir. (Ör: Ürün çok sağlıklı ve faydalı olabilir ancak size göre üretici firma çalışanlarına sosyal haklar ve adil ücret dağılımı konusunda saygılı olmayabilir.)

FiyatGör Puanı: Ürünün yukarıda belirtilen değerlendirme sonuçlarının ortalamasının gösterildiği, ürün hakkında genel bir fikir verebilecek değerlendirme puandır.

Renkler: Ürünlere verilen puanlarla bağlantılı olarak görsel zenginlik oluşturmak adına 1-En Kötü(Kırmızı), 5-Ortalama(Turuncu) ve 9,9-En İyi(Yeşil) renk kodlarıyla belirtilmiştir. İlk bakışta ürünlerle ilgili genel durumu FiyatGör Puanı'nın rengine göre değerlendirebilirsiniz.

Tavsiye Ediyorum / Tavsiye Etmiyorum: İlgili ürün hakkında, diğer kullanıcılarla paylaşmak istediğiniz özet fikrinizi iletmenizi sağlar. Ürün hakkında yazmış olduğunuz uzun yorum ise üretici firmaya iletmek istediğiniz mesaj şeklinde düzenlenip, talep üzerine üretici firmaya gönderilmesi amacıyla saklanır ve diğer site kullanıcılarına gösterilmez.

!  Bu değerlendirmeler tamamen kişisel düşünceye dayalı olarak kabul edilmelidir. Üzerinde bilimsel çalışmalar yapılarak sonuca ulaşılmış veriler değildirler.

FiyatGör, Favorilerime Ekle sistemi nasıl çalışıyor?

FiyatGör üzerindeki kayıtlı kullanıcılar, sisteme kullanıcı adı ve şifreleriyle giriş yaptıktan sonra hakkında bilgi aldıkları ürünleri isterlerse sağ üst köşedeki  "Favorilerime Ekle" butonuna tıklayarak kendi özel listelerine ekleyebilirler. Böylece sevdikleri ürünleri bir arada görebilir ve bu ürünlerle ilgili fiyat değişikliklerini anında gözlemleyebilirler. (Ör: Buzdolabınızdaki ürünlerin barkodlarını, mobil uygulamalarımız üzerinden okutarak veya ürün isimlerini girerek favori listenize ekleyebilir, buzdolabınızdaki ürünleriniz hakkında güncel bilgilere anında ulaşabilirsiniz.)


FiyatGör sitesinde bir çok ürünün FiyatGör puanını 5,0 olarak görüyorum. Bu ne anlama geliyor?


FiyatGör sistemine yeni dahil olan tüm ürünlere sistemimiz otomatik olarak ve tamamen tarafsız olmak adına 5,0 puan verir. Henüz üzerinde kullanıcı değerlendirilmesi yapılmamış veya kullanıcılardan değerlendirme ortalaması olarak 5,0 puan almış ürünler sayfada bu şekilde görüntülenirler.


FiyatGör'de bilgileri nasıl güncel tutuyorsunuz?

FiyatGör, gerek otomatik sistemler aracılığı ile gerekse sahadan veri toplama işlemine yarayan teknolojik cihazları kullandırarak, ürünler hakkında toplanan bilgileri derler ve derlenen bu bilgileri siz kullanıcılarının hizmetine sunar.


FiyatGör'ün benzeri diğer sitelerden farkı ne?

Diğer sitelerden farklı olarak FiyatGör insanları Internet üzerinden alışverişe yönlendiren bir site değildir. FiyatGör, barındırdığı ürün ve kullanıcı deneyimlerinden oluşan bilgileri, tarafsız olarak siz diğer kullanıcıların yorumuna sunar. Ayrıca FiyatGör'ün bilgileri ile gerçek dünyada arasında uçurum denebilecek farklar asla oluşmaz. Gerçek mağazaların rafları üzerinde gördüğünüz bilgilerin derlenerek, size sunulması sonucunda oluşan bu bilgiler, sizi yanıltmaktan uzaktır. Benzer işlemleri sizin için yaptığını iddia eden diğer siteleri incelediğinizde, et, süt, yumurta, deterjan gibi hemen hemen hergün tükettiğiniz ürünlerle ilgili gerçekçi bilgi bulamadığınızı göreceksiniz. Bu nedenlerden dolayı FiyatGör'ün tam anlamıyla benzeri diyebileceğimiz bir sistem şu an için Türkiye'de yok.


FiyatGör Mobil nasıl çalışıyor?


FiyatGör'ü mobil sistemler üzerinden http://m.fiyatgor.com veya http://www.fiyatgor.com/mobile  adresine girerek sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. FiyatGör mobil uygulamaları haricinde başka bir uygulama üzerinde FiyatGör sistemini kullanmak için mobil barkod okuyucu programların ilgili parametrelerini http://www.fiyatgor.com/mobile/?bul=<barkod> şeklinde değiştirmelisiniz. Not: <barkod> İlgili programın sağlıklı şekilde de çözümlediği barkod bilgisini ifade etmektedir.(Ör: http://www.fiyatgor.com/mobile/?bul=8690565110539)

FiyatGör Mobil, Bulunduğum yerin Enlem ve Boylam bilgilerini kullanabilme konusunda benden izin istedi. Bu ne işe yarayacak?

FiyatGör Mobil sistemi, kullandığınız cihazın özelliklerine göre bulunduğunuz yerin Enlem ve Boylam bilgilerini, ileride diğer kullanıcılarımıza ürünün bilgilerinin başka bir kullanıcımız tarafından alındığı en son konum yani "Ürünlerin fiziki olarak bulunabileceği konum" olarak iletilmesini sağlamak amacıyla kurulan bir sistemdir. Bu isteği kabul etmek veya etmemek tamamen sizin onayınıza bağlıdır. Konum bilgilerinizi iletmek istemediğinizde sorulan soruya anında olumsuz cevap verebilirsiniz.  


Ürünlerime güveniyorum ve FiyatGör sitesinde ürünlerimin bilgilerini paylaşmak istiyorum. Bu mümkün mü?


FiyatGör sisteminde ürünlerinizin gösterilmesi isteğinizle ilgili olarak, doğrudan "İletişim" sayfasındaki formu doldurarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.


FiyatGör'e reklam vermek istiyorum. Bu mümkün mü?

FiyatGör'de ürünlerinizi tanıtmak ve kullanıcının tercih ettiği ürün kategorilerinin içerisinde reklam görselinizin ve mesajınızın görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. FiyatGör'e reklam vermek için doğrudan "İletişim" sayfasındaki formu doldurarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.


Bu alana ve/veya bu Internet sitesinin herhangi bir sayfasına girerek, "Kullanıcı Sözleşmesi" ile "Gizlilik ve Veri Güvenliği" kısımlarında belirtilen koşullarla bağlı olmayı kabul etmektesiniz. Bu kısımlarda yer alan koşulları kabul etmemeniz halinde, bu Internet sitesine kesinlikle erişmeyiniz.Fiyatgor.com - rnlerle ilgili bilgi arama ve paylam alan. Evdeki hesab, arya uydurur. Doru rn ve doru fiyat rehberi, FiyatGr'e hogeldiniz! Satn almak zere olduunuz rn doru fiyata m alyorsunuz? Daha da nemlisi aldnz rn doru bir rn m? fiyatgor,fiyatgr,FiyatGr,fiyat gor,fiyat gr,fiyat,urun arama,rn arama,fiyat bilgisi,barcode,barkod,fiyatgor.com